ELEKTRİK VE YENİLENEBİLİR ENERJİ

GÜZELLER OSB’nin enerji ihtiyacı, TEİAŞ tarafından Gosb TM 154/34.5kV, indirici trafo merkezinden müstakil fiderden 3(1*240)Yeraltı  Enerji Hattı ile karşılanmaktadır.İkinci fider için izinler alınmış olup yıl içinde ikinci fider de devreye alınacaktır.

GÜZELLER OSB’nin elektrik dağıtımı, yer altı kablo şebekesi ile yapılmaktadır. OSB’de 1 adet Ana Dağıtım Merkezi , 3 adet Dağıtım Merkezi bulunmaktadır.

Güzeller Organize Sanayi Bölge Müdürlüğümüz tarafından alınan 29.11.2007 tarih ve ED/OSB/1391-2/1005 sayılı dağıtım lisansı kapsamında 29.11.2007 tarihi itibari ile OSB sınırları içerisinde elektrik dağıtım hizmetleri tarafımızca verilmeye başlanmıştır. Güzeller OSB. kurulu gücümüz 96 MW ve demant gücümüz 28 MW’dır. Aylık tüketim ise 12-13 Milyon kWh arasındadır.

Elektrik Isletme Birimimiz dagıtım ile ilgili sorunlari gidermek amaciyla 7/24 saat hizmet vermekte ve arizalari en kisa sürede gidermektedir. Elektrik birimi, ariza müdahale, sistem isletme, elektrik dagitimi, uygun bedelde elektrik temini, ihale isleri, yeni hat tesisi, proje onay, yeni tesisi kabul islemleri, günes enerjisi kurulum süreçleri gibi ana kalem olarak bahsedilebilecek isler ile iştigal etmektedir.

Elektrik Aboneliği yaptırmak isteyen Firmaların aşağıda listesi bulunan evraklarla birlikte imzaya yetkili kişi ve kaşelerini de yanlarında bulundurmaları gerekmektedir.

 

İLGİLİ DOKÜMANLAR:

  • ELEKTRİK ABONELİĞİ GEREKLİ EVRAK LİSTESİ TIKLAYINIZ

Görseller