Sabancı Üniversitesinde EDU & GGOSB işbirliği

Mesleki Eğitimde İşbirliği

Güzeller Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanımız Adem Ceylan ve ekibi Sabancı Üniversitesi Rektör Yardımcısı Şirin Tekinay ile Özel Adem Ceylan Teknik Kolej bünyesinde açılması düşünülen Meslek Yüksek Okulu için ortak toplantı yaptılar.

Bölümlerin avantajı

Özel Adem Ceylan Teknik Kolejinde açılacak olan Bilişim Teknolojisi, -Elektrik – Elektronik Teknolojisi, Makine Teknolojisi, Metal Teknolojisi, Otomotiv Teknolojisi ve Ulaşım Hizmetleri alanlarında eğitim verilecek olması Sabancı Üniversitesinin Meslek Yüksek Okulu ve Yüksek Lisans öğrenimi alanında ilişkilendirilmesi konularında ortak karara varıldı.

Başkan Adem Ceylan

Mesleki teknik alanda yetişen öğrencilerin istihdama yönelik olmasının ülkenin kurtuluşu olacağını, açılacak okulun bina yeterliğinin yanında donanım ve sosyal aktiviteler için modern alanlar oluşturulduğunu, sportif aktivitelere önem verildiğini bunun için açık ve kapalı spor salonu yapıldığını belirtti.

Sanayici ve iş adamlarının tecrübelerini aktarmak için okulla işbirliği yapılacağını, geçmişte kendisinin de iş adamlarını izleyerek, seminerlerine katılarak tecrübe edindiğini belirtti.

Rektör yardımcısı Şirin Tekinay;

Sabancı Üniversitesinin işbirliklerine önem verdiğini yeni açılacak olan Özel Adem Ceylan Kolejinin bölümlerini inceleyerek yönetimin kararına uyacaklarını, gençlerimize iyi bir gelecek hazırlamak için mesleki eğitim ve akademik eğitimdeki gelişmeleri lise öğrencilerine sunmayı Sabancı Üniversitesi olarak hedeflediklerini belirtti.

Mezun olduğu lisede son sınıf öğrencilerine verdiği seminerde gençlerin Cumhuriyet ve Atatürk  sevdalısı olduğunu gördüğünü bundan çok mutlu olduğunu söyledi.

Sabancı Üniversitesinde yapılan toplantıya katılan,

Güzeller Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Üyesi Ünal Okyay,  Bölge Müdürü Edip Saatçioğlu, Eğitimci Selami Çiçek toplantı için teşekkür etti.

Dr. Cüneyt Evirgen ve yönetici Nazlı Gürlük ile Rektör Yardımcısı Şirin Tekinay ve ekibini Organize Sanayi Başkanı ve Teknik Kolej Kurucusu Adem Ceylan yapılmakta olan okulu ziyaret etmeleri için davet ederek toplantıyı bitirdiler.Bir cevap yazın