GÜZELLER OSB’YE ŞUBE AÇTI

Türk Eximbank 11. Şubesi Gebze Güzeller OSB’ye açtı. İhracatın yanı sıra yatırımlara da kredi veren Eximbank aralık ayı itibariyle Doğu Marmara’daki sanayicilere hizmet vermeye başlayacak. Sanayiciler, genel müdürlüğe gitmeden bütün işlemlerini Güzeller OSB’deki şubeden gerçekleştirebilecek.

Bir yıl önce genel müdür olarak göreve başlayan Adnan Yıldırım’ın ardından değişim sürecine giren Türk Eximbank, yurt genelindeki şubeleşme süreçlerini sürdürüyor. Üretim ve ihracatın güçlü olduğu kentlere şube açan Eximbank 11. şubesini, Adem Ceylan’ın başında bulunduğu Gebze Güzeller OSB’ye açtı. Sanayiye hizmet üreten TÜBİTAK, TSE, KOSGEB, kalkınma ajansı gibi birçok kuruma yer veren Gebze Güzeller OSB, Türk Eximbank’ı da bölgeye getirdi.

Ekipçiliği ile bilinen Nihat Zeybekçi’nin başında bulunduğu Ekonomi Bakanlığı’nda bir dönem bakan yardımcılığı görevinde bulunan Adnan Yıldırım’ın genel müdürü olduğu Türk Eximbank, 11 şubeyi açacağı Güzeller OSB’de tanıtım toplantısı düzenledi. Adnan Yıldırım ve Adem Ceylan’ın yanı sıra Kocaeli Sanayi Odası Başkanı Ayhan Zeytinoğlu, Gebze Ticaret Odası Başkanı Nail Çiler, Gebze Kaymakamı Mustafa Güler’in katıldığı toplantıya çok sayıda sanayici ve ihracatçı katıldı.

Gebze OSB Başkanı Vahit Yıldırım, İMES OSB Başkanı İrfan Küçükay, Kömürcüler OSB Başkanı Murat Ayhan ve Makine OSB Yöneticisi Hasan Gürses’in de katıldığı toplantıda Eximbank’ın sanayici ve ihracatçılara verdiği hizmetler hakkında bilgi verildi. Eximbank genel müdür yardımcıları ve daire başkanlarının da katıldığı toplantıda yeni bir sürece giren bankanın çalışma yöntemleri ve kredi çeşitlilikleri hakkında açıklamalarda bulunuldu.

Eximbank Genel Müdürü Adnan Yıldırım’ın sunumu eşliğinde gerçekleştirilen bilgilendirme toplantısının ardından katılımcıların sorunları yanıtlandı. Sanayicilerin yoğun ilgi gösterdiği toplantıda Adnan Yıldırım katılımcılardan gelen soruları tek tek yanıtladı, ilgili genel müdür yardımcıları ile sanayicileri eşleştirerek sorunlarının çözüme kavuşturulmasını sağladı. Yıldırım, Eximbank’ta yeni bir dönem başladığını aktararak üreten, ihraç eden sanayicilerin yanında olduklarını ifade etti.

Yıldırım’ın konuşmalarının ardından söz alan Gebze Güzeller OSB Başkanı Adem Ceylan, 11. Şubenin Gebze’ye açılmasında emeği olan herkese teşekkür etti. Ceylan, OSB yönetimi olarak her zaman sanayicilerin yanında olduklarını ifade ederek “Bütün sanayicilerimize her daim daha iyisini sunmak için mücadele ediyoruz” dedi. Ceylan programın sonunda Eximbank Genel Müdürü Adnan Yıldırım’a deriye işlenmiş Türk Bayrağı hediye etti.

Gebze Güzeller OSB’nin ev sahipliği yaptığı Eximbank’ın 11’inci şubesi Aralık ayından itibaren hizmet vermeye başlayacak. Sanayiciler Eximbank ile ilgili bütün işlemlerini şubede gerçekleştirebilecek. Güzeller OSB’nin yönetim binasında faaliyet gösterecek olan Eximbank Gebze Şubesi, hafta boyunca mesai saatleri içinde hizmet verecek. Şube çalışanları zaman zaman sanayici ziyaretleri de gerçekleştirecek.Bir cevap yazın