FEN İŞLERİ

FEN İŞLERİ PROJE VE FAALİYET DURUMU

Peyzaj Bakım İşleri

Kurumumuzun kuruluşundan bu yana dikilmiş 60 binden fazla fidanımızın bugüne kadarki bakımları dönemsel olarak değişmekle birlikte özellikle kar yağışında zarar görmemeleri adına ekim ayı itibari ile budama işlerimiz yapılmaktadır. Yaklaşık 20.000 m2 çim alana sahip Organize Sanayi Bölgemiz içerisinde sürekli olarak bakım hizmetleri devam etmektedir.

Kış Ayı Yol Bakımları

Kış ayı yol bakımları yağış durumu ve şiddetine göre gerektiğinde vardiyeli şekilde yapılmaktadır. Yoğun kar yağışının olduğu durumlarda kurumuza ait iş makineleri ve tuzlama araçları kullanılarak öncelikli olarak ana ve ara yollarımız da karla mücadele hizmetlerimiz yapılmaktadır.

Saha Bakım ve Temizlik İşleri

Organize Sanayi Bölgemiz saha temizliği haftanın 3 günü ve ihtiyaç durumlarında kurumumuza ait temizlik aracı ile yapılmaktadır. Araç girişinin mümkün olmadığı alanlarda temizlik işleri görevli saha personelimiz tarafından periyodik olarak yapılmaktadır.

Alt Yapı Tamir Bakım Hizmetleri

Alt yapı tamir ve bakım hizmetleri gerek katılımcımız talep ve şikâyetlerine gerekse kurumumuz personellerinin yapmış oldukları tespitler doğrultusunda yapılmaktadır. Sonbahar aylarında yağış miktarlarının artacağı bilinerek düzenli olarak yağmursuyu kanal ve ızgara temizlikleri yapılmaktadır.

TAMAMLANAN PROJELERİMİZ

Meslek Lisesi İnşası (Tamamlanan Projeler)

Organize Sanayi Bölgemiz sınırları içerisinde 2013 yılında yapımına başlanmış olan Meslek Lisesi projesi günümüzün en büyük problemi haline gelmeye başlayan ara eleman ihtiyacını desteklemek amacı ile hayata geçirilmiştir. 5100 m2 oturum alanına sahip okulumuz yaklaşık 22.000 m2 kapalı alana sahip olup 38 derslik, 36 atölye ve laboratuvar, 500 kişilik tribüne sahip çok amaçlı kapalı spor salonu ve sosyal faaliyet alanlarına sahiptir. 2019 yılında faaliyete alınan okulumuzda 2021-2022 eğitim öğretim yılında okulumuza kayıt yaptıran öğrenciler ile birlikte yaklaşık olarak 1300 öğrencimiz eğitim almaktadır. Gerek eğitim alanında gerekse sosyal faaliyetlerde almış oldukları başarılar ile kurumumuzun gurur kaynağı olmaktadır.

Anaokulu İnşası (Tamamlanan Projeler)

Kadın istihdamını desteklemek amacı ile 2013 yılında temeli atılmış olan anaokulumuz 2014-2015 eğitim öğretim yılında faaliyete geçirilmiştir. Yaklaşık 650 m2 oturum alanına sahip anaokulumuz 1300 m2 kapalı alana sahiptir. Anaokulumuzda 6 adet derslik, drama aktivite odası, revir, uyku odası ve yaklaşık 200 m2 iç mekân oyun alanı mevcuttur. Anaokulumuzda çocuklarımızın daha eğlenceli vakit geçirebilmesi için 1800 m2 yeşil alan, oyun parkı ve sera alanına sahiptir.

Tır Parkı İnşası (Tamamlanan Projeler)

Organize Sanayi Bölgemizde faaliyet gösteren firmalarımıza nakliye hizmeti veren araçların yollarda düzensiz parklarını engellemek ve trafik akışını kolaylaştırmak için 18.000 m2 alan ayrılmıştır.

Kafeterya İnşası (Tamamlanan Projeler)

2013 yılında 500 m2 kapalı alanda tek katlı olarak inşaatı tamamlanmış ve faaliyete alınmıştır.

Görseller