Güzeller Organize Sanayide Buluşma Günü

Güzeller Organize Sanayide Buluşma Günü

Güzeller Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Kararı ile yapımına başlanan “Özel Adem Ceylan Teknik Koleji”, üst düzey yöneticilerini, iş adamlarını ve Gebze okul müdürlerini bir araya getirdiği buluşma günü muhteşem oldu.

Yönetim Kurulu Başkanı Adem Ceylan’ın davetiyle, Gebze Kaymakamı Mustafa Güler, Gebze Cumhuriyet Başsavcısı Erdal Kuruçay,  Gebze Teknik Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Muhammed Aslan, Final Eğitim Kurumları Yönetim kurulu başkanı ve sahibi İbrahim Taşel, Gebze İlçe Milli Eğitim Müdürü Şener Doğan, yardımcıları ve şube müdürleri, İş adamları, Gebze ilçesi Resmi okul müdürleri davete icabet edip, açılacak okulun bölümleri, atölye ve laboratuvarları, derslik ve sosyal alanları incelediler.

Toplantıya İlçe Milli Eğitim Müdürü Şener Doğan açılış konuşmasıyla başlayıp; Gebze ilçesinin, eğitimdeki başarıları, Mesleki Teknik Eğitimdeki son yıllarda yapılan yatırımlardan bahsederek “Ülkemizin geleceği ve Gebze’deki 85 000 gencimizin hayallerini gerçekleştirmeleri için çalışacağız. Bu güzel ve nadide okulu İlçemize, Şehrimiz ve Ülkemize kazandıran Adem Ceylan ağabeyimize sonsuz teşekkürler ediyorum” dedi.

Tam donanımlı ve modern:

Yönetim kurulu başkanı ve iş adamı Adem Ceylan; “okulumuzu teknik kolej yapmak üzere planladık, projeleriyle, öğrenci başarılarıyla, tam donanımlı okulumuz gençlerimizin kollarına altın bilezik takacak, yerinde eğitim, yerinde üretim ve sanayimizde çalışacak ana elemanları burada yetiştirmeyi hedef olarak aldık” dedi.

Gebze Kaymakamı Mustafa Güler; “Meslek Lisesi Meselesinin memleketimiz için en önemli husus olduğunun altını çizmek istiyorum, 9 ayrı organize sanayimizde binlerce çalışanın olması, Ülkemizin sanayide can damarının Gebze bölgesi olduğunu biliyoruz ve söylüyoruz diyerek. Bu sanayide çalışacak gençlerin bilgili ve yetenekli olması gerekir, bu gençlerin özgüveni yüksek, eğitim seviyesi yüksek, becerisinin tam olması için, modern donanımlı okullardan gençler yetiştirirsek, Ülkemizi her zaman söylediğimiz “Çağ Atlayacak” seviyeye getiririz. Böyle güzel bir Teknik Koleji Gebze’ye kazandıran Adem Ceylan’a teşekkür ederim” dedi.

Toplantı sonrası Adem Ceylan bey tarafından 200 kişilik yemek davetine geçildi, daha sonra okul danışmanları ve bizzat Adem Ceylan’ın katılımıyla, tüm misafirlere ve okul müdürlerine, okulun spor salonu, atölye ve laboratuvar alanları gezdirildi.

Eğitim Koordinasyonu bilgilendirme toplantısı:

Okulun tamamlanan birimlerinden birisi olan toplantı odasında Meslek Lisesi Müdürleriyle İlçe Kaymakamı Mustafa Güler, İlçe Milli Eğitim Müdürü Şener Doğan, Yönetim Kurulu Başkanı Adem Ceylan ve Final Eğitim Kurumları Sahibi Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Taşel; Mesleki Teknik Eğitimde 2023 vizyonu ve teknik kolej konusunda toplantı yaptılar.

Başkan; İbrahim Taşel, inşaatı biten Teknik Kolejin çok güzel ve iyi bir donanıma sahip olmasının öğrenci tercihi konusunda cazip olacağını, Final Dergisi dershaneleri olarak mesleki eğitimden uzak kaldıklarını ancak Adem Ceylanbeyin bu emek ve fedakarlığını çok önemli olduğunu, bu kolejde okuyacak öğrencilerin mesleki alandaki başarısının istihdam anlamında, akademik başarısının da gelecekleri ve ülkemiz için hayırlı olacağını belirterek tüm meslek lisesi müdürlerine başarılar diledi.

Bölüm ve dal atölyelerinin uygun olduğunu, Proje okul olması halinde yeni bölümlerin açılabileceğini, okulda öğretmen ve öğrencilerin kullanımına sunulacak birimleri Adem Ceylan misafirlere anlattı.

Özel Adem Ceylan Teknik Kolejinde;

1-Bilişim Teknolojileri Bölümü

Web Programcılığı

Ağ İşletmenliği

2-Elektrik-Elektronik Teknolojisi Bölümü

Elektrik Tesisatları ve Pano Monitörlüğü

Görüntü ve Ses Sistemleri

Endüstriyel Bakım ve Onarım

Güvenlik Sistemleri

3-Makine Teknolojisi Bölümü

Makine Bakım Onarım

Bilgisayar Destekli Endüstriyel Modelleme

Bilgisayarlı Makine İmalatı

Endüstriyel Kalıp

4-Metal İşleri Teknolojisi Bölümü

Kaynakçılık

Isıl İşlem

Metal Doğrama

5-Motorlu Araçlar Teknolojisi Bölümü

Otomotiv Elektromekanik

Otomotiv Boya

Otomotiv Gövde

6-Ulaştırma Hizmetleri Bölümü

Lojistik

Bu okulda yok yok

40 Derslik,  Fizik-Kimya-Biyoloji Laboratuvarı, 6 Bölüm, 2 Bilgisayar Laboratuvarı, 20 atölye, 1 Olimpik Kapalı Spor Salonu, Açık Halı Saha, Kütüphane, Toplantı Odası, Müzik Salonu, 500 Kişilik Yemekhane, 120 Kişilik Konferans Salonu. Dini Vecibelerini Yerine Getirecek Alan, Sınıflarda ve Atölyelerde Akıllı Tahta, Bütün Birimlerde Wi-Fi, 1680 Öğrenci Kapasite, 75 Öğretmen, 20 Personel ve son derece teknolojik atölye ve donanımla mesleki eğitim verilir. Tam Donanımlı Revir, Sağlık Görevlisi, Engelli Rampası-Tuvalet-Lavabosu, Engelli İçin Asansör, Öğrencilere Dinlenme ve Aperatif için 2 adet Kantin.

Öğrencilere verilen haklar

3308 Mesleki Eğitim Kanunu gereği son sınıf öğrencileri haftada 3 gün işletmede staj yapacağını, öğrencilerin öğrenimleri döneminde okulun atölyelerinde üretimde çalışabileceğini, çalıştıkları kadar ücreti döner sermayeden alabileceklerini belirtti.

Staj yapan öğrencilerin Sigortaları Devlet tarafından ödeneceğini, stajyer öğrenciye işletme sahiplerince asgari ücretin 1/3 kadar ücret, stajyer kabul eden işletmelere Devlet tarafından asgari ücretin 1/3 nün 3/2 si kadar ödeneceğini, mezunların; Lise Diploması, eki olarak Europass Belgesi, İşyeri Açma Belgesi, Ustalık Belgesi, Üniversite Sınavına girme hakkı, Fabrikalarda çalışacaklar için Tekniker Unvanı hakkı kazandıklarını belirterek Ülkemiz, İlimiz, İlçemiz ve sanayimiz için hayırlı olsun diyen GGOSB Yönetim Kurulu Başkanı Adem Ceylan misafirlere, yerel basına ve tüm katılımcılara teşekkür etti.

Selami Çiçek – Uzman Teknik ÖğretmenBir cevap yazın